Szkoła Tańca Jacek Jelinek Lublin

 Szkoła Tańca Jacek Jelinek w Lublinie prowadzi nauczanie różnych form tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadaniem naszym jest pomaganie naszym uczniom w stawianiu pierwszych kroków do muzyki, skuteczna nauka tańca oraz wychowanie przez taniec.

Jacek Jelonek właściciel Szkoły Tańca
Jacek Jelinek

Założyciel i właściciel Szkoły. mgr pedagogiki UMCS w Lublinie, 2- letnie studia podyplomowe wychowania fizycznego AWF w Katowicach, wykładowca Metodyki Nauczania Tańca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w latach 2000-2006.

Agnieszka Bartkow-Lewandowsk instruktor Szkoły Tańca
Agnieszka Bartkow-Lewandowska

GWARANTUJEMY:

para tańcząca
  • bardzo dobre warunki do nauki – sala taneczna z parkietem i lustrami
  • sprawdzoną kadrę instruktorską z wymaganymi kwalifikacjami i uprawnieniami do prowadzenia zajęć
  • prowadzenie edukacji wypracowanymi metodami
  • prosty kręgosłup, ładną sylwetkę
  • rozwój wrażliwości i estetyki
  • wiadomości z historii tańca
para tańcząca
para tańcząca

Prowadzimy działalność upowszechniającą taniec, opartą na światowym programie tanecznym poprzez:

  • naukę tańców towarzyskich z elementami rytmiki
  • kursy tańca towarzyskiego i dyskotekowego
  • kursy Rock n Rolla, Boogie-Woogie
  • szkolenie par sportowego tańca towarzyskiego
  • organizację szkoleń, bali, turniejów tańca, a także letnich obozów taneczno – wypoczynkowych
para tańcząca

Historia Szkoły Tańca Jacek Jelinek

Szkoła Tańca została założona poprzez wpis do ewidencji działalności gospodarczej w dniu 04 kwietnia 1991 roku w Lublinie.

Pierwszą siedzibą były pomieszczenia Hotelu Studenta zaocznego przy ul. J.Sowińskiego 17. Tam też miała miejsce uroczysta inauguracja działalności szkoły w obecności ówczesnego Starosty Lublina, Pana Janusza Chałata.

Jednocześnie powołane zostały Kluby Tańca Towarzyskiego ,,Foxtrot” w Lublinie i ,,Jaśmin” w Łęcznej. Po dwóch latach działalności, Szkoła posiadała już ponad 50 par sportowego tańca towarzyskiego. Kolejne lata przynosiły zmianę sali tanecznej, która teraz znajdowała się w pomieszczeniach Lubelskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego przy ul. M.C. Skłodowskiej 40 a następnie, została zamieniona na profesjonalną salę do zajęć w pomieszczeniach Teatru w Budowie. Własnym wysiłkiem finansowym została wykonana jedna z najpiękniejszych i najnowocześniejszych sal tanecznych Lublina. Sala posiadała 170 m kwadratowych tanecznego parkietu oraz panoramiczne lustra. Wspaniałe warunki lokalowe, starannie dobrana kadra oraz ciekawy repertuar taneczny przyciągnęły szerokie rzesze dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia trwały od godziny 15.00 a kończyły się 22.00.

W tym też czasie naszej Szkole jako pierwszej w regionie przyznano organizację ,,I-szych Mistrzostw Okręgu w Tańcu Towarzyskim”. Impreza odbyła się w listopadzie 1993 roku w hali MOSIR z udziałem 40-osobowej orkiestry którą prowadził Pan Henryk Maruszak. W tym okresie obydwa kluby tańca ,,Foxtrot” i ,,Jaśmin” posiadały już pary taneczne klasy E i D, które zdobyły tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach.

W roku 1994 Szkoła stała się członkiem Polskiego Stowarzyszenia Boogie Woogie, a w 1995 roku była organizatorem pierwszego otwartego Pucharu Lublina w Boogie Woogie. W rok później prestiżowy ,,Puchar Polski Boogie Woogie” w Lubelskiej Filharmonii był także dziełem naszej Szkoły Tańca.

Lata 90-te to okres, kiedy rocznie organizowaliśmy cztery turnieje tańca, w Łęcznej, Lublinie i Garbowie. Turnieje „Mikołajowy”, „Barbórkowy” czy też Foxtrot znane były w całej Polsce i miały swoich stałych zwolenników. Czynszowy galop spowodował, iż opuściliśmy mury Teatru w Budowie przy ul. M.C. Skłodowskiej.

Od 1.IX 1997 do roku 2011 wynajmowaliśmy 200m2 salę z lustrami i parkietem w budynku Spółdzielni Niewidomych w Lublinie przy ul. Głowackiego 35. To okres, kiedy w swoim sportowym dorobku Szkoła posiadała pary taneczne klasy E, D, C, B i A . Były też pary Rock n’ Rolla i Boogie Woogie.

Jak to w ekonomii bywa najczęściej, czynsze znowu rosły. Dzisiaj nie posiadamy stałej siedziby, lecz prowadzimy zajęcia w różnych punktach Lublina, wynajmując sale na konkretny okres i godziny.

Sportowe pary taneczne, zdobyte przez nich puchary, organizacja ogólnopolskich turniejów tańca oraz imprez wewnątrzszkolnych to także zasługa Rodziców Tancerzy i Przyjaciół Szkoły. Nie sposób wymienić tutaj ich wszystkich.

Moi drodzy!

Wszystkim tym, którzy w przeszłości pomagali i aktualnie pomagają w budowaniu wizerunku Szkoły, składam słowa uznania i szczerego podziękowania za Waszą pomoc, rady i współpracę!

Jacek Jelinek

 

Współpracyjący:

Siergiej Kobylkin(1992r.-1998 r.) – tańce standardowe i Latynoamerykańskie

Adam Kraska(1994r.-1996 r.) – Electric Boogie, Breack dance

Paweł Sobieszek i Anna Bocian kl.S(2003 r.-2005) – tańce standardowe i latyno-amerykańskie

Daniel Kołtun(2006 r.-2009r) – tańce standardowe i latynoamerykańskie

Karolina Juszczewska(2007 r.-2010) – Dance 4 Fans, techniki jazzowe, taniec współczesny

Agnieszka Mąka(1994 r.-1995 r.) – prowadzenie sekretariatu szkoły
Elżbieta Suska(1995 r.-2000 r.) – prowadzenie sekretariatu szkoły
Beata Łysiak(2000r.-2007r.) – prowadzenie sekretariatu szkoły
Majka Andrys(2007r.-2011r.) – prowadzenie sekretariatu szkoły

Ze szkołą współpracują konsultanci:

Barbara i Wojciech Przemienieccy – wielokrotni mistrzowie Polski w tańcach L-A Olsztyn

Janusz Biały i Anna Kossowska – vice Mistrzowie Polski w tańcach L-A Kraków

Igor i Nadia Kravets – mistrzowie par zawodowych Ukrainy w tańcach ST Lwów

Mariusz i Beata Grzejszczak – mistrzowie tańca w 10-ciu tańcach Warszawa

Mariola Kleczkowska – techniki jazzowe Kraków

Piotr Galiński – techniki jazzowe Olsztyn

Aleksander Rywak – tańce standardowe I latyno-amerykańskie Ukraina

Robert Kulesza – Rock n’Roll lat 50-tych, Boogie Woogie